Za złamanie zakazu – grozi kara

2011-09-30 09:44

Za minioną dobę Policjanci odnotowali cztery przypadki łamania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych i niemechanicznych wydanych przez sądy. Za to przestępstwo niestosowania się do wyroków sądowych grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.


Jako pierwszego Policjanci KP Krośniewice zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował rowerem mimo zakazu wydanego przez Sąd w Łęczycy. Do zatrzymania doszło w miejsowości Baby ok godz. 13.00


Kolejny kierowca został zatrzymany w Miłonicach ok godz. 14.10 przez Policjantów KP Krośniewice. Tutaj w ręce stróżów prawa wpadł 50-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Prowadził on auto z zakazem sądowym. Dodatkowo jechał w stanie nietrzeźwym. Miał ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie.


W Grochówie ok godz. 16.55 Policjanci KP Krośniewice zatrzymali - 55-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował rowerem mimo zakazu sądowego. Był też w stanie nietrzeźwym - miał ponad 2 promile.


Do ostatniego zatrzymania doszło w Augustopolu ok godz. 19.50. Tutaj Funkcjonariusze KPP Kutno zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował rowerem z zakazem i miał pond 2,2 promila alkoholu w organizmie.

- Zakazy wydawane przez Sądy dotyczą osób, które mają już za sobą wyroki najczęściej związane z jazdą pod wpływem alkoholu - mówi Paweł Witczak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Dlatego osoby, które są ponownie zatrzymane za kierowanie pojazdami mimo wcześniejszego orzeczenia zakazu, muszą liczyć się z najsurowszym wymiarem kary.

 

(KPP Kutno, mon)