Trwają Letnie Spotkania Artystyczne

2011-07-22 11:17

Trwa już XVI edycja Letnich Spotkań Artystycznych. LSA rozpoczęły się 18 lipca. Podobnie jak w zeszłym roku z powodu generalnego remontu i przebudowy Kutnowskiego Domu Kultury wszystkie zajęcia i noclegi odbywać się będą w innej placówce.


25 lipca odbędzie się pokaz warsztatowy! Po chopinowskim pokazie, ognistym tangu sprzed dwóch lat, w tym roku przyszła pora na czystą rozrywkę!

 

Tematem XVI edycji LSA jest: D I S C O, a więc klimaty lat 70. i 80. - szalone, kolorowe stroje i kicz! Muzyka łatwa, lekka i przyjemna. Jak co roku będzie dużo tańca, śpiewu i radości. A wszystko w klimacie wakacyjnej miłosnej przygody - mówi Krzysztof Ryzlak, koordynator LSA.

Zajęcia poprowadzą:


IZABELLA BORKOWSKA – warsztat taneczny
Laureatka prestiżowej nagrody na Barcelona Dance Award 2009 dla najlepszego choreografa. Wieloletni choreograf nieistniejącego już Teatru Bez Kota, obecnie prowadzi w Dorożkarni zajęcia tańca nowoczesnego z grupami STEP oraz Teatr Tańca TEST. W Domu Kultury Śródmieście prowadzi Kabaret 41 i zespół taneczny. Od kilku lat wspólnie z Darkiem Sikorskim realizuje autorski projekt Warszawskie Młodzieżowe Spotkania Taneczne SPONTAN i Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w Jadwisinie. Dwukrotnie jej choreografie zostały nagrodzone na Global Education Festival w San Remo: Cabaret Club (I miejsce w kategorii taniec musicalowy 2005) i Alegria Town (I miejsce /Różowy Delfin/ w kategorii inne style tańca oraz Grand Prix /Srebrny Delfin/ za najlepszą prezentację taneczną festiwalu 2007). Na Barcelona Dance Award 2009 jej zespół „Teatr Tańca Test” zdobył również pierwsze miejsce w kategorii Fusion Dance Europe.
Nagrody z ostatniego okresu dla prowadzonych przez Izę zespołów:
2. miejsce na XXXI Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych 2011, 1. 2. i 3. miejsce na X Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2011, 3. miejsce na XIV New Prague Dance Festival 2010 /Czechy/, 1. miejsce - "Różowy Delfin" na Global Education Festival 2010 /Włochy/, Grand Prix - "Srebrny Delfin" na Global Education Festival 2010 /Włochy/, 3. miejsce na IX Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2010, 2. miejsce na IX Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2010, Wyróżnienie na 9. Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych SPONTAN 2010 /Warszawa/, Wyróżnienie na IV Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych "Taneczne Ekspresje 2010" /Toruń/, 1. i 2. miejsce na XI Lecco Danza International Dance Competition 2010 /Włochy/.
Na LSA po raz 12 jako instruktor.

ALEKSANDRA WIWAŁA – warsztat wokalny
Doświadczona w pracy z młodzieżą trenerka wokalna, założycielka John Henry’s Cool Band mająca na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych swoich podopiecznych. Prowadziła warsztaty wokalne podczas „Stacji Kutno”, uczestniczka koncertów „Stacji Kutno”, Święta Róży i innych.
Na LSA po raz 2 jako instruktor.

ALEKSANDRA GRZELAK – warsztat aktorski
Młoda aktorka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka stypendium im. Tadeusza Łomnickiego.
Spektakle: „Chopin w Ameryce” w reż. Andrzeja Strzeleckiego, „Klątwa” – Teatr Akademii Teatralnej Collegium Nobilium w Warszawie, „Pan Jowialski” w reż. Anny Polony w Teatrze Polonia.
Na LSA po raz 1 jako instruktor. W warsztatach LSA brała udział 5 razy.

DAREK SIKORSKI – warsztat teatralny
Aktor i reżyser teatralny. Reżyser Teatru Tańca Test, Kabaretu 41 w Warszawie, Teatru Studenckiego „Po balu”. Opiekun i reżyser Teatru Tańca TEST. Wspólnie z Izą Borkowską pracując nad kolejnymi premierami prowadzi zajęcia w grupie, zajmuje się też sprawami organizacyjnymi teatru - przygotowuje występy w Dorożkarni i na rozmaitych imprezach zewnętrznych, zgłasza młodzież do udziału w konkursach i przeglądach, w tym także międzynarodowych. Współautor sukcesu TeTaTe w Barcelonie.
Na LSA po raz 13 jako instruktor.

KRZYSZTOF RYZLAK – koordynator projektu
Reżyser Grupy Teatralnej „od jutra”.
Na LSA od pierwszej edycji.

 

(kdk,mon)

Dodaj nową odpowiedź

To prevent automated spam submissions leave this field empty.