Galeria w Kutnie już niebawem

2011-06-03 10:09

Pod koniec września w budynku po byłej fabryce Kraj przy ulicy Wyszyńskiego w Kutnie ma zostać otwarta pierwsza w mieście Galeria Handlowa. W tym tygodniu sprowadziła się do Kutna firma P.A. NOVA z Gliwic, która zajmie się przebudową i adaptacją obiektu. W Galerii będzie znajdować się pięć sklepów z branży odzieżowej, drogeryjnej i obuwniczej.

 

Budowa galerii ma kosztować kilka milionów złotych. Pomysł, by utworzyć w budynku po byłej fabryce galerię, narodził się w 2009 roku. Dużo czasu pochłonęła biurokracja. Zwłaszcza, że część budynku znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

 

- Mamy pozwolenia od konserwatora i ratusza miejskiego – mówi Hanna Góralczyk, prezes Galerii Kutno. - Wykonawca z Gliwic ogrodził teren budowy, podłączył do niego media i sprowadził sprzęt. Prace remontowe pełną parą ruszą od przyszłego tygodnia. Budynek jest zaniedbany, gdyż od wielu lat był opuszczony. Musimy najpierw go osuszyć, przeprowadzić drobne prace rozbiórkowe, podłączyć prąd i ogrzewanie.

 

Wszystkie lokale w galerii są już rozdysponowane. Największy metraż, bo ponad 300 metrów kw. będą miały trzy sklepy, które zlokalizowane będą bliżej skrzyżowania AL. Jana Pawła z ulicą Wyszyńskiego. Wejścia do sklepów mają być od ulicy.

 

- Zakończenie prac remontowych planujemy na przełom sierpnia i września- tłumaczy Hanna Góralczyk, prezes Galerii Kutno. - Wówczas lokale przejmą właściciele sklepów i dostosują je do własnych potrzeb.

 

(mk-b)

uuuuuuuuu ale czad! będzie gdzie zakupy w niedzielę zrobić

no ciekawe ciekawe, oby to wielka kicha się nie okazało

i jaka to galeria ze piec sklepow tylko? to nie galeria

a gdzie mozna sie starac o prace w tej galerii

Dodaj nową odpowiedź

To prevent automated spam submissions leave this field empty.